Tendercast
All notices
TED — Tenders Electronic DailyEUcn-standard

Bulgaria – Medical consumables – “Периодична доставка на специфични медицински изделия за травматология и неврохирургия за нуждите на ВМА“

Военномедицинска академия

Scope as published

Остеосинтезни медицински изделия– В колона "Прогнозно количество" от 1 до 20 - 505 к-т, от 21 до 27 - 160 бр, общо за всички изделия са 665, са подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. ​​​​​​​

Deadline
5 Oct 2026(32 days left)
Published
31 Aug 2026(3 days ago)
Contract value
€2.5m
Location
Bulgaria
Reference
599912-2026
First seen
2 hours ago

Classifications

3314000033183100

Other open notices from this source

TED — Tenders Electronic Dailycn-standard

Bulgaria – Construction materials – „Доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“ по три обособени позиции“

Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на различни класове бетон за строителни и инфраструктурни обекти. Съответните видове и количество материали, предмет на отделните доставки ще се определят от Възложителя, според конкретната му необходимост и финансови възможности. Посочените в техническата спецификация видове са ориентировъчни, поради което не обвързват и не задължават Възложителят да ги заяви в пълният им вид. ​​​​​​​

ОБЩИНА ЯМБОЛ
Bulgaria
€225,000
29 Sept 2026(26d)
TED — Tenders Electronic Dailycn-standard

Bulgaria – Construction work – „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11

1. Предмет на обществената поръчка: „Проектиране, изпълнение на строеж и упражняване на авторски надзор по време на строителството на жилищния сграден фонд на Сдружение на собствениците „БЛАГОДЕНСТВИЕ“ с адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. 2. Описание на предмета на обществената поръчка: Предметът на поръчката включва следните дейности: ИЗРАБОТВАНЕ НА ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОЕКТ във фаза „Работен проект“ за внедряване на най-ефективния пакет от енергоспестяващи мерки за сградата, с който се постига минимум клас на енергопотребление „В” при спазване на пакета от енергоспестяващи мерки (ЕСМ), предложени в техническото и енергийното обследване и осигуряване на достъпна среда в сградата на хора със затруднено придвижване съгласно изискванията на Наредба №РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията на многофамилната жилищна сграда намираща се на адрес: гр. Свищов, ул. „Хаджи Димитър“ № 11. УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР по време на изпълнението на строителните и монтажните работи в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията. ИЗВЪРШВАНЕ НА СТРОИТЕЛНО-МОНТАЖНИТЕ РАБОТИ на многофамилната жилищна сграда в гр. Свищов съгласно изготвения от Изпълнителя, съгласуван и одобрен по съответния ред работен инвестиционен проект. Предвижда се изпълнение на следните основни строително-монтажни работи: Мярка за енергоспестяване В1: Топлоизолация на стени – Доставка и монтаж топлоизолационна система с EPS с дебелина 12 см, Доставка и монтаж топлоизолационна система тип XPS 20 mm обръщане около прозорците – 1 109,87 м2, Полагане на цветна силикатна екстериорна мазилка (по цветен проект) – 1 109,87 м2 Мярка за енергоспестяване В3: Топлоизолация на покрив - Мярката включва полагане на топлоизолация от XPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK за всички покриви – 472,10 м2. Мярка за енергоспестяване В4: Топлоизолация на под - Мярката включва полагане топлоизолация от ХPS с дебелина 100 mm и λ=0,03 W/mK – 105,49 м2 и подмяна на прозорци . Мярка за енергоспестяване В5: Подмяна дограма - Мярката включва подмяна на съществуващата дограма (дървена и/или метална дограма, и/или алуминиева и/или от друг вид дограма – несъответстваща на предписаната в Обследването за енергийна ефективност) с нова, стъклопакет на PVC рамка с максимален коефициент на топлопреминаване U=1,4 W/m².K. – 217,85 м2; Мярка за енергоспестяване С12: Осветителна инсталация – Мярката предвижда подмяна на осветителните тела в общите части на сградата с нови, енергоспестяващи и управлявани от сензори за движение и светлина – 12 бр.; Мерки за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване - Изпълнение на СМР за подобряване достъпа за хора със затруднено придвижване до входните врати на 2 блок-секции. Строежът е ЧЕТВЪРТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл. 9 от Наредба №1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи и писмо изх. №ВТ-1524-02-720/10.06.2016 г. на началника на ДНСК София. ​​​​​​​ Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.

ОБЩИНА СВИЩОВ
Bulgaria
€203,985
6 Oct 2026(33d)
TED — Tenders Electronic Dailycn-standard

Bulgaria – IT software package – „Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции

Осигуряване на 120 броя Windows Server Data center Core 2 SL лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.

КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР
Bulgaria
€105,660
1 Oct 2026(28d)
TED — Tenders Electronic Dailycn-standard

Bulgaria, Belgium – Security services – Security Guard and Reception/Switchboard services for the EU House in Bulgaria

The subject of this call for tenders is Security Guard and Reception/Switchboard Services for the premises of the EU-House in Bulgaria The European Commission Representation in Bulgaria, acting also on behalf of the European Parliament Liaison Office, is looking for Security Guard and Reception/Switchboard services for the House of Europe premises in Bulgaria. The objective is the provision of a uniformed and trained, unarmed, security guard service to perform routine protective and access control duties and reception/switchboard services. With the recent events in the past few years in Bulgaria the Security Guard services are very important for the House of Europe. Moreover with the forthcoming opening of Europa Experience in the House of Europe and the change in the level of access to the building the services are becoming increasingly important.

European Commission, DG COMM - Communication
Bulgaria
€800,000